SIOS CZ, s.r.o. SIOS CZ, s.r.o. SIOS CZ, s.r.o. SIOS CZ, s.r.o. SIOS CZ, s.r.o. Sekční garážová vrata - Hladký design, šedý lak Bezrámový systém zasklení pergoly, bezpečnostní sklo, rám lakovaný, oboustranné otevírání Zasklení pergoly kombinací rámového systému se sklem a polykarbonátem Zasklení pergoly rámovým posuvným systémem, lakovaný rám Sekční garážová vrata, design drážka, šedý lak Vjezdová brána nesená průjezd 10m, celková délka 14m Vjezdová brána křídlová s bočními pohony, ocelové plotové výplně, plot Best Muro Zastřešení pergoly polykarbonátem 7/16 Zastřešení a zasklení pergoly polykarbonátem s olištováním elox. profily Přístřešek z plného polykarbonátu vynesený na ocelových konzolách

šipka Trapézové a vlnité PVC desky ONDEX, vhodné pro přístřešky

Trapézové a vlnité PVC desky ONDEX jsou optimální pro nejrůznější nezateplené přístřešky a zastřešení teras, verand, garážových stání apod.


šipka Trapézové a vlnité PVC desky ONDEX

Biaxiálně protahované desky ONDEX modelové řady ECOLUX patří k základnímu sortimentu firmy ONDEX. Desky je možno použít v interiéru jako dělící příčky, zasklívání oken a dveří, prosvětlovací výplně, prosklení sprchových koutů, dekorace a v exteriéru jako zábrany proti větru, pergoly a zahradní přístřešky nad vchody, besídky, altány, zástěny, oplocení atd.


šipka K hlavním přednostem ONDEX desek patří:

 • Vysoká rázová odolnost - především v extrémních podmínkách při velmi nízkých teplotách si desky ONDEX uchovávají svou vysokou odolnost vůči nárazům, jak v interiéru, tak v exteriéru.
 • Vysoká odolnost proti krupobití - testy ukazují, že bombardování dřevěnými kuličkami o průměru 20 mm rychlostí 80 km/h při teplotě 0°C nezanechá na deskách jakýkoli účinek.
 • Odolnost vůči ohni - desky ONDEX se řadí do třídy M1 podle normy NF P92-507, tzn. samozhášecí a neskapávající materiál.
 • Homogenita - nevláknitá struktura desek vytváří vysoce hladký povrch, což zabraňuje zachycování prachu a nečistot a zajišťuje silnou rezistenci vůči námraze.
 • Životnost - vynikající životnost desek ONDEX je dána výrobním postupem, který spojuje metodu koextruze a metodu biaxiálního protahování.
 • Odolnost vůči chemikáliím - desky jsou odolné vůči přírodním agresivním chemikáliím jako je slaný mořský vzduch. Jejich chemické složení nevyhovuje jako potrava hlodavcům a parazitům.
 • Možnost ohybu - díky biaxiálnímu protahování dovolují desky ONDEX bezpečný ohyb při zatížení. Jejich chování při zatížení sněhem nebo namáhání větrem umožňuje použít je bez problémů ve všech klimatických oblastech.
 • Ohýbání oblouku za studena - desky ONDEX profil TO 76/18 umožňují používat je na obloukové stavby ( minimální poloměr oblouku činí 3,5 m ).

šipka 10 příkazů o správném zacházení s deskami ONDEX

 • 1. - Zkontrolovat zboží správně při příjmu! Uznání pozdější reklamace není možné! Vadný, během přepravy poškozený materiál označit a nezpracovávat
 • 2. - Doporučení pro skladování! Vlnité desky ONDEX nesmějí být vystavovány slunečnímu světlu - nebezpečí ÚČINKU ZAPÁLENÍ ČOČKOU! Musí být uloženy na rovné podložce ve stínu a přikryté světlými plachtami nepropouštějící světlo. Musí být zabráněno vydutí z horka a vlhkosti! Nepokládat na zahřáté plochy, např. na lepenkové střechy, na ložnou plochu nákladních automobilů! Podložit dřevěnými hranoly.
 • 3. - Ruční zpracování: pouze ruční pilou s jemnými zuby, s malým rozvorem ( 30° ), např. pila na kov ocaska. Řezání elektrickou kotoučovou pilou. Materiál se rozřeže vynikajícím způsobem kotoučovou pilou, která je vybavena pilovým listem z tvrdokovu s jemnými zuby. Doporučený typ: diamantový kotouč! Vlnitá deska by přitom měla být upevněna svěrací latí.
 • 4. - Vrtání vždy o 3 mm větší než je průměr dříku šroubu! Viz obrázek bod 6! Díry na šrouby vždy vrtat, nikdy nezatloukat! Vrtání v deskách se provádějí běžně dostupnými vrtáky na kov, ne příliš ostrými ( nové vrtáky lehce obtáhnout jemným brusným papírem na vrtací špičce a na závitech šneku ). Vyvrtané díry začistit od zbývajících třísek.
 • 5. - Upevnění, vzdálenost vaznic a paždíků, spotřeba materiálu.
  Profil Vzdálenost vaznic střecha max.m Vzdálenost výztuh stěna max.m Boční překrytí m2 ONDEXU=m2 plocha střechy/plocha stěny Počet upevnění na m2 plochy střechy Počet upevnění na m2 plochy stěny Upevnění vrchol vlny/ důl vlny
  76/18 0,8 1 1 vlna 1,10 6,3 5,1 1-4-7-10-13
  76/18 0,8 1 2 vlny 1,16 6,7 5,4 1-4-7-10-13
  70/18 0,8 1 1 trapéz 1,05 7,6 6,2 1-4-7-10-13-15
  70/18 0,8 1 2 trapézy 1,13 6,8 5,5 1-4-7-10-13
 • 6. - Vlnité desky a pásy upevňovat na stěnu pouze v dolní polovině vlny! Vlnité desky upevňovat na střeše na vrcholu vlny s rozpěrkou!

  Upevnění na vrcholu vlny (střechy) Upevnění v dolní půlvlně (stěny)

  Přesahy vlnitých desek: Maximální volný přesah vlnité desky činí 200 mm, minimální přesah 50 mm ve vztahu ke vnější hraně přesahu vlnité desky.

  Výběr profilu a boční překrytí: Profil je třeba vybírat s ohledem na sklon střechy, na vzdálenost okap - hřeben, tj. délku průtoku vody a na staticko-ekonomickoé vzdálenosti podpěr. Tomu musí odpovídat výška profilu, tj. musí se stanovit příčný řez profilem s co největší možností pojmutí vody, aby bylo vyloučeno zaplavení profilu v případě přeháňky při nepatrných sklonech!

  Pojistka: zvolit boční překrytí 1,5, resp. 2 vlny podle profilu. Pro velkoplošné a namáhané střešní plochy se zásadně doporučuje profil 177/51. Optické důvody nesmějí být při výběru profilu rozhodující.
 • 7. - Pokládání vlnitých desek probíhá vždy proti hlavnímu směru větru tak, aby označení ochranné UV-vrstvy bylo nahoře! Viz nálepka "Sonnenseite" (s lunečná strana ) nebo razník PA III - 2.365. Minimální sklon střechy je 7°. Jinak si važádat pracovní návrhy podle stavebního návodu!
 • 8. - Vlnité desky ONDEX se roztahují! Podle délky desek ponechat v místě zakončení od stěny, podlahy a horních zakončení atd. cca. 3 cm vzduchu. Nebezpečí stlačení a deformace!
 • 9. - Kontaktní plochy vlnitých desek se musí od tmavých a černých spodních konstrukcí a podloží oddělit bílým ( světlým ) polyetylenovým pěnovým páskem nebo světle natřít. Pod prosvětlovací desky nepokládat žádné izolace.
 • 10. - U všech konstrukcí ONDEX je třeba dbát na dostatečné větrání a odvětrání.Viz. Stavební návod ONDEX, tabulka větrání. Je nutné vyloučit vydutí z horka. Viz detail spojení zdi s odvětráním. U zvláštních provedení, jakož i u dvouplašťových konstrukcí musí být další detailní řešení bezpodmínečně vyžádána ze závodu!
 • Kompletní montážní postup ke stažení v PDF (1,10 MB)
2017 © Copyright by SIOS CZ, s.r.o. - Příbram, All rights reserved. Developed by www.WML.cz